DIVISION |
PAIRINGS |
SCORES |
DATE |
TIME |
SITE |
|
Northern Region
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Div. 5 |
(1)
Yorktown (9-1) vs. (4) W.T. Woodson (7-3) |
|
November 14 |
7:30 pm |
Yorktown
High School |
|
(2) James
Madison (8-2) vs. (3) Mt. Vernon (7-3) |
|
November 14 |
7:30 pm |
James
Madison High School |
Div 6 |
(1)
Westfield (10-0) vs. (4) Herndon (7-3) |
|
November 14 |
7:30 pm |
Westfield
High School |
|
(2)
Robinson (10-0) vs. (3) R. E. Lee (8-2) |
|
November 14 |
7:30 pm |
James
Robinson |
|
|
|
|
|
|
|
Region II
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Div. 3 |
(1) Western
Albemarle (10-0) vs. (4) Fort Defiance (7-3) |
|
November 14 |
7:30 pm |
Western
Albemarle High School |
|
(2) John
Handley (9-1) vs. (3) Monticello (8-2) |
|
November 15 |
1:00 pm |
John
Handley High School |
Div. 4 |
(1) Stone
Bridge (10-0) vs. (4) Loudoun Valley (8-2) |
|
November 14 |
7:30 pm |
Stone
Bridge High School |
|
(2)
Liberty (Bealeton) (10-0) vs. (3) Harrisonburg (9-1) |
|
November 14 |
7:30 pm |
Liberty
High School, Bealton |
|
|
|
|
|
|
|
Region III
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Div. 3 |
TBA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Div. 4 |
(1)
Heritage (Lyn) (10-0) vs. (4) Liberty (Bed) (9-1) |
|
November 14 |
7:30 pm |
Lynchburg
City Stadium |
|
(2)
Blacksburg (9-1) vs. (3) William Fleming (8-2) |
|
November 14 |
7:30 pm |
Bill Brown
Stadium, Blacksburg |
|
|
|
|
|
|
|
Region
IV
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Div. 3 |
(1) Graham
(8-2) vs. (4) Martinsville (6-4) |
|
November 15 |
2:00 pm |
Mitchell
Stadium, on Bluefield VA and WV line |
|
(2)
Fieldale-Collinsville (7-3) vs. (3) Grundy (7-3) |
|
November 14 |
7:00 pm |
Fieldale-Collinsville High School |
Div. 4 |
(Tied on
rating scale—Fieldale’s opponents they lost to had the highest average) |
|
|
|
(1) Magna
Vista (8-2) vs. (4) Richlands (6-4) |
|
November 14 |
7:30 pm |
Magna Vista
High School |
|
(2)
Abingdon (6-4) vs. (3) Carroll County (9-1) |
|
November 14 |
7:30 pm |
Abingdon
High School |
|
|
|
|
|
|
|
Region
C
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Div. 1 |
(1) Bath
County (10-0) vs. (4) Eastern Montgomery (6-4) |
|
November 14 |
7:30 pm |
Bath County
High School |
|
(2) Narrows
(7-3) vs. (3) Northwood (9-1) |
|
November 14 |
7:30 pm |
Ragsdale
Field, Narrows |
Div. 2 |
(1) Radford
(9-1) vs. (4) Lebanon (7-3) |
|
November 14 |
7:30 pm |
Radford
High School |
|
(2) George
Wythe (9-2) vs. (3) Giles (8-2) |
|
November 14 |
7:30 pm |
George
Wythe High School |
|
|
|
|
|
|
|
Region D
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Div. 1 |
(1) J.I
Burton (7-3) vs. (4) Saint Paul (4-6) |
|
November 15 |
1:30 pm |
J.I Burton
High School |
|
(2) Twin
Springs (6-4) vs. (3) Castlewood (5-5) |
|
November 15 |
1:30 pm |
Twin
Springs High School |
Div. 2 |
(1) Gate
City (10-0) vs. (4) Powell Valley (8-2) |
|
November 15 |
1:30 pm |
Gate City
High School |
|
(2) Haysi
(9-1) vs. Rye Cove (5-5) |
|
November 15 |
1:30 pm |
Haysi High
School |